KÜÇÜKKAYA KAPLAMACILIK İTH. İHR. ve TİC. LTD. ŞTİ. design design
ANA SAYFA Ana Sayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Fotoğraf Galerisi Magazin İletişim design
design
  HABER AYRINTI


Ünlü orkestraların enstrümanları Türk kardeşlerden
Dünyanın en ünlü orkestralarının kullandığı yaylı çalgılar Burdur’da iki kardeş tarafından üretiliyor. İki kardeş tarafından üretilen keman, viyola, viyolonsel ve kontrbaslar Dünyaca ünlü Fischbach markası ile satılıyor. 
Almanya’da küçük bir aile işletmesinde başlayan Hakan ve Erkan Küçükkaya kardeşler 1992 yılında Burdur’da bir atölye kurdu. 1992 yılından buyana üretim yapan Küçükkaya Kaplamacılık, Dünyaca ünlü Fischbach’a keman, viyola, viyolonsel ve kontrbas üretimi yapıyor. Fischbach ile yaptığı anlaşma gereğince tahtasından teline tüm hammaddeyi bu firma karşılıyor. Küçükkaya kardeşler el emeği ile ürettikleri çalgılar karşılığında Fischbach’dan işçilik ücreti alıyor. Sonrasında Fischbach bu ürünleri kendi etiketiyle son satıcılara pazarlıyor. 

 

 

 

  Tüm Haberler

İmalatımız Olan Kontrabaslarımız Uluslararası Jüriler Tarafından Övgü Gördü..
Bulgaristan`ın Provadia kentinde 23. Uluslararası ”Svetoslav Obretenov” Genç Enstrümancılar yarışması`na Çukurova Üniversitesi`ni temsilen katılan kontrabas 3. sınıf öğrencisi Çağrı Bayazıtoğlu yarışmada birincilik ödülüne layık görüldü ve “Laureate” ünvanını aldı.Küçükkaya’yı siyasiler tanıtıyor
İç piyasada beklentilerini karşılayamayan Küçükkaya’nın reklamını siyasiler üstleniyor. 12 Mart’ta Burdur’a gelerek çeşitli ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Burdur Valili tarafından keman hediye edildi. Gül’e hediye ...Ünlü orkestraların enstrümanları Türk kardeşlerdenVali Tapsız, Burdur’la ilgili kısa brifing verdiği Başbakan Erdoğan’a Burdur’da üretilen viyolonsel ile yöresel çalgı sipsi hediye etti.
Burdur Valisi Süleman Tapsız, valilik ziyareti sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Burdur'un yöresel çalgısı sipsi ile Burdur'da üretilen viyolonsel hediye etti. Ayrıca Hayırsever İşadamı Ercan Akın'ın yaptıracağı Fen Lisesi' ...DEVLET BAKANI TÜZMEN BURDURLU İŞ ADAMLARIYLA BULUŞTU
Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere gelen devlet bakanı Kürşat Tüzmen, dün Burdur ticaret ve sanayi odası restoranında sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi.
 Almanya''dan kalkıp gelerek, Burdur''daki çırağını ziyaret etti
Birçok ülkeye ihracat yapan ünlü çalgı aleti üreticisi (lutiyer) Rüdiger Wolf, Burdur’a gelerek, bir dönem Almanya´da çırağı olan Erkan Küçükkaya’yı ziyaret etti.
design ANA SAYFA Ana Sayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Fotoğraf Galerisi Magazin İletişim design design YAPIM
design