KÜÇÜKKAYA KAPLAMACILIK İTH. İHR. ve TİC. LTD. ŞTİ. design design
ANA SAYFA Ana Sayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Fotoğraf Galerisi Magazin İletişim design
design
  HABER AYRINTI


DEVLET BAKANI TÜZMEN BURDURLU İŞ ADAMLARIYLA BULUŞTU
Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere gelen devlet bakanı Kürşat Tüzmen, dün Burdur ticaret ve sanayi odası restoranında sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi.
 
Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere gelen devlet bakanı Kürşat Tüzmen, dün Burdur ticaret ve sanayi odası restoranında sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi. 
Ticaret ve sanayi odasında düzenlenen yemeğe Devlet bakanı Kürşat Tüzmen, Vali M. Rasih Özbek, Milletvekili bayram Özçelik, Daire amirleri, sanayici ve iş adamları, siyasi parti il başkanları ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.
Yemeğin açış konuşmasını yapan Ticaret ve Sanayi odası yönetim kurulu başkanı Yusuf Keyik: “ Burdur sanayisi artık giderek iyi bir yerlere geliyor. Bundan yıllar önce yapamayız, satamayız, beceremeyiz, bu sektörü zor diyorduk, şimdi dünyanın en kaliteli tesisleri ve hizmetleri gelişmekte, dünya ile rekabet gücümüz artmaktadır. İstikrarın devam etmesi halinde ve Türk özel sektörünün önü açıldığı takdirde ilk 10’a girmemiz ve dünya şampiyonu bir ekonomiye ulaşmamız mümkündür.”dedi.
Belediye başkanı Sebahattin Akkaya: “ Baş döndürücü gelişmelerin yaşandığı teknoloji çağında acımasız rekabet ortamında ancak üreterek, ürettiği kaliteli mallara pazarlar bularak, ihracat yaparak hayatta kalınabileceği gerçeğini çok iyi biliyoruz. Burdur belediyesi olarak yatırımcı ve girişimcilerimizle uyum içinde olmayı yatırımcılarımızın önünü açmayı hedefliyoruz.”dedi.
Milletvekili Bayram Özçelik: “ Burdur’daki sanayicilerimiz çok önemli yol kat ettiler. Ben inanıyorum Burdur’daki sanayicilerimiz girişimci ve atak bir ruha sahip. Burdur’un coğrafi konumunu da en kısa sürede değerlendireceğimizi düşünüyorum.”dedi.
Vali Mustafa Rasih Özbek: “Burdur’da ulaşılmayan yol, ulaşılmayan köy, içme suyu olmayan yer yoktur.”dedi.
Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen: “ Geldiğimizden Beri Burdur’un önemli bir özelliği var. Burada dur diyorsunuz. Gerçekten burada durmak lazım. Çünkü Burdur, Türkiye’nin diğer bütün illerine örnek olacak şekilde ciddi bir ihracat artışı sağladı. Doğru diğer illerimizde de ihracat artışımız var. Ama Burdur’un bir özelliği var, Burdur’da ihracatın ithalatı karşılama oranı çok yüksek. İthalatı az, ihracatı çok fazla olan bir ilimiz. İnşallah diğer bütün illerimizde Burdur’dan örnek alır. Hesap yaklaşık son 4 yıl içerisinde %276’lik bir ihracat artışını yakalamış durumdasınız. Türkiye’nin ihracat artışı ile Burdur’un ihracat artışı arasında çok önemli bir paralellik var. 2002 yılında Burdur’un 36 milyon dolar ihracatı var, Türkiye’nin 36 milyar dolar ihracatı vardı. 2006’da Türkiye’nin ihracatı 85 milyar dolar oldu, Burdur’un ihracatı 85 milyon dolar oldu. Yani bu kadar benzerlik olmaz. Türkiye ihracatının bin de birini yapan Burdur, tahmin ediyorum önümüzdeki yıllarda yüzde birini yapacak duruma gelecektir.”dedi.
Bakan Tüzmen,  konuşmasının ardından iş adamlarının sorularını yanıtladı.
Bakan Tüzmen Ticaret ve Sanayi odasından ayrıldıktan sonra; Küçük sanayi sitesinde  Küçükkaya müzik aleti yapım fabrikasını ziyaret etti. Hakan ve Erkan Küçükkaya Kardeşler yaptıkları müzik aletleri hakkında bilgi vererek bakan tüzmen’e keman hediye ettiler.
Bakan Tüzmen Son olarak Şifa gazoz fabrikasını ziyaret etti. Daha sonra bir toplantıya katılmak üzere hareket etti.
 
Haber Tarihi : 23.04.2007 
Muhabir : Nuri YILDIRIM 
Kameraman : Filiz ERYILMAZ

 

 

 

  Tüm Haberler

İmalatımız Olan Kontrabaslarımız Uluslararası Jüriler Tarafından Övgü Gördü..
Bulgaristan`ın Provadia kentinde 23. Uluslararası ”Svetoslav Obretenov” Genç Enstrümancılar yarışması`na Çukurova Üniversitesi`ni temsilen katılan kontrabas 3. sınıf öğrencisi Çağrı Bayazıtoğlu yarışmada birincilik ödülüne layık görüldü ve “Laureate” ünvanını aldı.Küçükkaya’yı siyasiler tanıtıyor
İç piyasada beklentilerini karşılayamayan Küçükkaya’nın reklamını siyasiler üstleniyor. 12 Mart’ta Burdur’a gelerek çeşitli ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Burdur Valili tarafından keman hediye edildi. Gül’e hediye ...Ünlü orkestraların enstrümanları Türk kardeşlerdenVali Tapsız, Burdur’la ilgili kısa brifing verdiği Başbakan Erdoğan’a Burdur’da üretilen viyolonsel ile yöresel çalgı sipsi hediye etti.
Burdur Valisi Süleman Tapsız, valilik ziyareti sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Burdur'un yöresel çalgısı sipsi ile Burdur'da üretilen viyolonsel hediye etti. Ayrıca Hayırsever İşadamı Ercan Akın'ın yaptıracağı Fen Lisesi' ...DEVLET BAKANI TÜZMEN BURDURLU İŞ ADAMLARIYLA BULUŞTU
Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere gelen devlet bakanı Kürşat Tüzmen, dün Burdur ticaret ve sanayi odası restoranında sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi.
 Almanya''dan kalkıp gelerek, Burdur''daki çırağını ziyaret etti
Birçok ülkeye ihracat yapan ünlü çalgı aleti üreticisi (lutiyer) Rüdiger Wolf, Burdur’a gelerek, bir dönem Almanya´da çırağı olan Erkan Küçükkaya’yı ziyaret etti.
design ANA SAYFA Ana Sayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Fotoğraf Galerisi Magazin İletişim design design YAPIM
design