KÜÇÜKKAYA KAPLAMACILIK İTH. İHR. ve TİC. LTD. ŞTİ. design design
ANA SAYFA Ana Sayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Fotoğraf Galerisi Magazin İletişim design
design
  HABER AYRINTI


AK Partili vekiller, Erdoğan`ın sipariş verdiği kemanı teslim etti
Avrupa Birliği`nden müzakere tarihi almak için mücadele eden Başbakan Tayyip Erdoğan, Batı müziği enstrümanlarına merak saldı.Futbol ve şiire ilgisi bilinen Erdoğan, Batı müziğinin temel çalgılarından biri sayılan keman sahibi oldu. Erdoğan, bir süre önce Burdur`da yapıldığını öğrendiği keman için sipariş vermişti. AK Parti milletvekilleri de tamamlanan siparişi Başbakan`a teslim etti. Erdoğan`ın kemanı bir AB ülkesi liderine hediye edeceği belirtiliyor. Kemanı yapan firma ise Başbakan`a sürpriz yaparak başka çalgı aletleri armağan etmeyi planlıyor. AK Parti ile irtibata geçen firma, Erdoğan`a el yapımı viyola, viyolonsel ve kontrbas`tan oluşan bir set sunmak istediğini bildirdi. Başbakan Erdoğan`ı keman sahibi yapan gelişme, geçen yaz yaşandı. Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu`nun oğlunun sünnet töreni için Isparta`ya giden Erdoğan, komşu il Burdur`da yapıldığını öğrendiği keman için sipariş verdi. Başbakan, isteğini sünnete katılan AK Parti Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik ve Kerim Özkan`a iletti. Bunun üzerine Burdur Organize Sanayi Bölgesi`ndeki atölyeden keman alan vekiller, emaneti eylülün son haftası Kızılcahamam`da yapılan kampta Erdoğan`a takdim etti. Başbakan`ın kemanını yapan Burdur`daki `Küçükkaya Müzik Enstrümanları Atölyesi` Türkiye`de yaylı çalgılar yapımında tek kayıtlı üretici ve ihracat yapan firma özelliği taşıyor. Firmanın sahibi Erkan Küçükkaya. 1992`de kurduğu atölyede keman, viyola, viyolonsel, kontrbas gibi yaylı çalgılar yapıyor. Zaman`ın sorularını cevaplayan firma sahibi Erkan Küçükkaya, ürettikleri bütün müzik aletlerini Almanya`ya gönderdiklerini ve yılda 250 bin Euro`luk ihracat yaptıklarını kaydetti. Küçükkaya, çalgı aletlerinin Avrupa`dakilerden daha kaliteli olduğunu, ihracatın da bu yüzden gerçekleştiğini savunuyor. Küçükkaya, müzik aletlerinin piyasa değerlerini de açıkladı. Buna göre, keman almak için 500 dolar ile 20 bin dolar arasında para gerekiyor. Viyolanın değeri de 500 ila 5 bin dolar arasında değişiyor. Müzik aletleri içerisinde en pahalısı kontrbas. Bir kontrbasın fiyatı 3 bin dolardan başlıyor, kalitesine göre 20 bin dolara kadar çıkıyor.

 

 

 

  Tüm Haberler

İmalatımız Olan Kontrabaslarımız Uluslararası Jüriler Tarafından Övgü Gördü..
Bulgaristan`ın Provadia kentinde 23. Uluslararası ”Svetoslav Obretenov” Genç Enstrümancılar yarışması`na Çukurova Üniversitesi`ni temsilen katılan kontrabas 3. sınıf öğrencisi Çağrı Bayazıtoğlu yarışmada birincilik ödülüne layık görüldü ve “Laureate” ünvanını aldı.Küçükkaya’yı siyasiler tanıtıyor
İç piyasada beklentilerini karşılayamayan Küçükkaya’nın reklamını siyasiler üstleniyor. 12 Mart’ta Burdur’a gelerek çeşitli ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Burdur Valili tarafından keman hediye edildi. Gül’e hediye ...Ünlü orkestraların enstrümanları Türk kardeşlerdenVali Tapsız, Burdur’la ilgili kısa brifing verdiği Başbakan Erdoğan’a Burdur’da üretilen viyolonsel ile yöresel çalgı sipsi hediye etti.
Burdur Valisi Süleman Tapsız, valilik ziyareti sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Burdur'un yöresel çalgısı sipsi ile Burdur'da üretilen viyolonsel hediye etti. Ayrıca Hayırsever İşadamı Ercan Akın'ın yaptıracağı Fen Lisesi' ...DEVLET BAKANI TÜZMEN BURDURLU İŞ ADAMLARIYLA BULUŞTU
Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere gelen devlet bakanı Kürşat Tüzmen, dün Burdur ticaret ve sanayi odası restoranında sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi.
 Almanya''dan kalkıp gelerek, Burdur''daki çırağını ziyaret etti
Birçok ülkeye ihracat yapan ünlü çalgı aleti üreticisi (lutiyer) Rüdiger Wolf, Burdur’a gelerek, bir dönem Almanya´da çırağı olan Erkan Küçükkaya’yı ziyaret etti.
design ANA SAYFA Ana Sayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Fotoğraf Galerisi Magazin İletişim design design YAPIM
design